Dożynkowe łowienie w Dorohusku

14 zawodników z czterech chełmskich kół wzięło udział w dożynkowych zawodach wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Dorohusk, rozegranych w sobotę (27 sierpnia) na Bugu w Dorohusku. Łowiono dowolną metodą z wyłączeniem metod do połowu drapieżników. Ryby żerowały tego dnia słabo.

Najlepiej w tych warunkach poradził sobie z doborem metody i techniki łowienia Adam Żukowski z koła Moczykij uzyskując 2560 pkt., który złowił jednocześnie największą rybę zawodów – leszcza o długości 38 cm. Na drugim miejscu uplasował się Roman Zagoła z koła Dorohusk – 1940 pkt., a na trzecim Marek Kupisz z koła Wola Uhruska – 1900 pkt. Obaj osiągnęli swoje wyniki łowiąc przede wszystkim ukleje. Godne odnotowania były największe ryby w poszczególnych gatunkach: krąp (34 cm) złowiony przez Henryka Malinowskiego, płoć (26,3 cm) Romana Zagoły, czy okoń (25,5 cm) Ryszarda Paczyńskiego. Zawody, których sędzią głównym był Roman Skurzewski, zakończono przy ognisku, a zdobywcy czołowych miejsc uhonorowani zostali upominkami wędkarskimi.

O Puchar Dyrektora Cementowni

Zarząd Koła Sum informuje, że w sobotę (10 września) na Bugu w Woli Uhruskiej rozegrane zostaną towarzyskie zawody o Puchar Dyrektora Cementowni w klasyfikacji drużynowej (spławik, feeder, spinning) oraz indywidualnej. Opłata startowa wynosi 10 zł od zawodnika. Zbiórka na miejscu o godz. 7. Zapisy pod numerami: 506 153 584 oraz 502 764 251. Na najlepszych czekają bardzo atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich wędkarzy ciepły poczęstunek.

Zakończenie wakacji w Ch.S.M.

W sobotę (27 sierpnia) na zbiorniku Stańków zarząd koła Ch.S.M. zorganizował otwarte zawody dla najmłodszych wędkarzy. Startowało 14 zawodników. Wyniki: 1. Szymon Mazurek – 1275 pkt., 2. Marcel Moliński – 1080 pkt., 3. Latika Tokarz – 850 pkt., 4. Jakub Gardyński – 750 pkt., 5. Kordian Tokarz – 635 pkt.. 6. Szymon Mielniczuk – 610 pkt. Sędziowali: Rafał Marchlewski (sędzia główny) i Paweł Ostrowski (sędzia sekretarz). Zarząd koła składa podziękowania pani Beacie Sawickiej, właścicielce sklepu Lewiatan w Brzeźnie, za nieodpłatne przekazanie słodyczy i lodów dla uczestników zawodów.

Powalczą o Puchar Prezesa

W niedzielę (11 września) na Bugu w Woli Uhruskiej odbędą się otwarte zawody o Puchar Prezesa Zarządu Koła Ch.S.M. Łowić można na jedną wędkę metodą spławikową lub feederową. Zbiórka w miejscu dawnych stołów o godz. 7:00. Zapisy do piątku (09 września) pod numerem telefonu 793-029-146.

W Wodniku łowili najmłodsi

W sobotę (27 sierpnia) odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci zrzeszonych w kole Wodnik. Rywalizowało 19 młodych wędkarzy i wędkarek. Wyniki: 1. Maja Dybała – 1940 pkt., 2. Daniel Łopaciuk – 1240 pkt., 3. Filip Sawosz – 1130 pkt. Nad organizacją i bezpieczeństwem łowiących czuwali: Sebastian Radzikowski, Piotr Sadura, Andrzej Koguciuk, Tomasz Radziewicz oraz Robert Szkałuba.

Puchar Koguta

Zawodnicy z kół Wodnik, Moczykij, Ceramik Krasnystaw, Dorohusk oraz Rejowiec Fabryczny Miasto rywalizowali w niedzielnych (28 sierpnia) zawodach o Puchar Koguta zorganizowanych przez Annę oraz Andrzeja Koguciuków. Areną zmagań był Bug w Dorohusku. Wyniki: 1. Adam Żukowski – 13200 pkt. (Moczykij), 2. Piotr Walczuk – 7020 pkt. (Wodnik), 3. Stanisław Kowalczyk – 5400 pkt. (Wodnik), 4. Konrad Szyszkowski – 3680 pkt. (Wodnik), 5. Waldemar Kowalczyk – 3340 pkt. (Dorohusk). Największą rybę zawodów złowił Piotr Bednarczuk (Rejowiec Fabryczny Miasto). Był to leszcz o wadze 1680 g.

Wodnik zaprasza na zawody

Zarząd koła Wodnik zaprasza swoich członków na towarzyskie zawody wędkarskie, które odbędą się w niedzielę (11 września) na zbiorniku Niwa w Sawinie. Rozegrane zostaną w dwóch dyscyplinach: spławikowej i spiningowej. Zawodnicy z drugiej kategorii mogą łowić ze środków pływających (warunek to dwie osoby na łodzi/pontonie, kapoki oraz siatki do przechowywania ryb). Zbiórka na miejscu o godz.6:30 przy tzw. zwężce. Zapisy w sklepie wędkarskim WODNIK do 8 września.

Puchar Gospodarza

Zarząd Koła Chełm Miasto zaprasza serdecznie na towarzyskie zawody o Puchar Gospodarza. Impreza odbędzie się na zbiorniku Stańków w niedzielę (11 września). Zbiórka chętnych na parkingu od strony wsi o godz. 6. (b)