Dręczyciel

Nawet do 15 lat więzienia grozi 52-latkowi z Wólki Rejowieckiej. Nadchodzące święta Bożego Narodzenia mężczyzna spędzi w areszcie, a jego żona i dzieci – nareszcie w spokoju.

W czwartek (9 listopada) do Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie doprowadzony został 52-letni tyran domowy spod Rejowca. Jak ustalili śledczy, mężczyzna niemal od pięciu lat (prawdopodobnie od wiosny 2012 roku) pastwił się nie tylko nad swoją żoną, ale też trójką ich dzieci (w wieku od 12 do 16 lat). Bił i poniżał. Notorycznie pijany ubliżał i dzieciom, i kobiecie, rujnował meble i dewastował mieszkanie. Zniszczył kobiecie kartę bankomatową, żeby nie mogła wyjąć pieniędzy z konta, wyrzucał z domu i groził żonie zabójstwem.
Śledczy przyjęli, że znęcanie się nad kobietą przybrało formę „ze szczególnym okrucieństwem”, za co grozi oskarżonemu od roku do 10 lat więzienia. Za znęcanie się nad dziećmi – od 3 miesięcy do 5 lat. Łączna kara to nawet 15 lat pozbawienia wolności. Najbliższe 3 miesiące oprawca spędzi w areszcie tymczasowym (sędzia przychylił się do wniosku prokuratury). (pc)