Droga dziurawa, most niepewny

Droga gminna z Niemienic do Zażółkwi i most na niej są w opłakanym stanie. – Z tygodnia na tydzień jest gorzej. Mam coraz większe opory przed jechaniem tędy – mówi nam mieszkaniec gminy Krasnystaw.

Niemienice i Zażółkiew to dwie rozległe miejscowości pod Krasnymstawem. Dzieli je w prostej linii kilkadziesiąt metrów, ale aby dostać się z jednej wsi do drugiej po porządnej drodze, trzeba nadrobić kilka kilometrów.
– Dlatego wiele osób korzysta z łączącej Niemienice i Zażółkiew drogi gminnej. To znacznie skraca czas przejazdu i pozwala oszczędzić na paliwie – mówi nam jeden z okolicznych mieszkańców. Niestety, ostatnio stan drogi znacznie się pogorszył. – Wystarczyło, że trochę popadało, a w wielu miejscach droga się zapadła lub rozlazła. Gmina utwardziła ją jakieś dwa lata temu, ale dziś to wszystko się rozlatuje – mówi nam Czytelnik z gminy Krasnystaw. Innym problemem jest drewniany most położony w ciągu drogi. – Wszystko trzeszczy i telepie się, aż strach wjeżdżać. A przecież wystarczy wzmocnić przejazd kilkoma deskami i po kłopocie. To kilka dni roboty zaledwie. Niech w końcu ktoś w gminie tym się zajmie – podsumowuje mężczyzna. (ik)