Droga jak marzenie

Radna Marta Wcisło zazwyczaj osobiście dogląda inwestycji, do realizowania których przyłożyła rękę

Niemal na ukończeniu jest trwająca od dwóch lat przebudowa ulicy Kasztanowej.

Mieszkańcy wkrótce odetchną z ulgą, bo na taką inwestycję w dzielnicy czekali od dawna.
W ubiegłym tygodniu na ulicy Kasztanowej kładziono nową nawierzchnię. To niemal ostatni etap gruntownej przebudowy tej niedługiej ulicy (540 metrów), jednak bardzo ważnej dla mieszkańców dzielnicy. Remont jest miejską inwestycją, nadzorowaną przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie.

Gruntowna przebudowa ulicy podzielona była na dwa etapy: budowę i przebudowę samej ulicy oraz rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami do poszczególnych posesji. Przy okazji remontu ulicy, w okolicy kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego powstały parkingi. – Wartość prac drogowych to ponad dwa miliony, wartość robót MPWiK to ponad trzy miliony zł.

Bardzo się cieszę, że ta inwestycja, tak ważna dla mieszkańców pomyślnie się kończy – podkreśla Marta Wcisło, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin, która od lat zabiegała o przebudowę ulicy Kasztanowej na Ponikwodzie.

W ubiegłym tygodniu na czas prac przy ulicy Kasztanowej zmieniła się trasa linii 32 – przejeżdżający ją autobus kursował do pętli przy ul. Niepodległości.

Emilia Kalwińska