Droga nowa, a już się rozłazi

Niedawno przebudowana droga powiatowa Chełm – Ruda-Huta zaczęła w kilku miejscach się rozłazić. – W miejscowości Nowiny wygląda, jakby miała się zapaść – mówi nam czytelnik z gminy Ruda-Huta.

Tydzień temu skontaktował się z nami mieszkaniec gminy Ruda-Huta, który niemal codziennie jeździ drogą powiatową Ruda-Huta – Chełm. Przejeżdżając przez Nowiny aż zatrzymałem auto – opowiada. – To, co zobaczyłem, skłoniło mnie do zrobienia zdjęcia i skontaktowania się z waszą gazetą – dodaje.

Na fotografiach widać, że nasyp, na którym wybudowano szosę, rozpada się. – Na razie na asfalt nie ma to wpływu, ale moim zdaniem ten proces zapadania się drogi, będzie postępował. W końcu może dojść do tragedii. To niedawno wybudowana droga, a wygląda jak bubel – komentuje.

Chełmskie starostwo o problemie dowiedziało się od naszego dziennikarza.

– Z załączonego zdjęcia nie wynika, że droga lub jej elementy uległy zniszczeniu – podkreśla Diana Kasjan ze starostwa w Chełmie. – Elementy za barierą drogową to płotki naprowadzające dla płazów do przejścia dla małych zwierząt, które jest zlokalizowane pod koroną drogi. Ich celem jest naprowadzanie i ochrona płazów. Najprawdopodobniej osunięcie mas ziemnych przez warunki atmosferyczne w okresie zimowo-wiosennym spowodowało załamanie płotka lub jego osunięcie – tłumaczy.

Kasjan zapewniła nas, że powiat bliżej przyjrzy się sprawie podczas przeglądu gwarancyjnego. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here