Drogi za rok, centrum po dożynkach

Białopole otrzymało kolejną dotację z Polskiego Ładu. Przetargi na przebudowę dróg gminnych mają ruszyć na początku przyszłego roku, zaś jeszcze w tym rozpoczną się prace przy odnowie centrum miejscowości.

Urzędnicy mają powody do zadowolenia, bo wszystkie projekty złożone w ramach Polskiego Ładu otrzymały dofinansowanie. Chodzi o modernizację i rozbudowę oświetlenia ulicznego, budowę dróg gminnych w Białopolu, Strzelcach i Raciborowicach, modernizację ujęć wody w Białopolu i Raciborowicach oraz odnowę centrum Białopola. Teraz, w ramach trzeciego naboru wniosków do rządowego programu, otrzymali kolejną dotację: 2 654 820 złotych na przebudowę czterech dróg gminnych w Buśnie.

Do końca roku gmina chce uporać się z dokumentacją i pozwoleniami na budowę, by zimą przyszłego roku ogłosić przetargi na drogi i oświetlenie. W bieżącym roku mają natomiast wystartować prace przy modernizacji infrastruktury wodociągowej i przebudowie centrum (po dożynkach). Umowy z wykonawcami obu inwestycji zostały już podpisane.

Odnową centrum Białopola zajmie się firma Daw-Bruk ze Srebrzyszcza. Umowa opiewa na 4 730 011,79 zł. W ramach zadania zaplanowano budowę targowiska, parkingu i dróg dojazdowych, budynku wielofunkcyjnego z sanitariatami i poczekalnią dla pasażerów autobusów, przebudowę sieci wodnokanalizacyjnej, zagospodarowanie terenu wokół oraz instalację oświetlenia solarnego i budowę amfiteatru.

Z kolei modernizacją infrastruktury wodociągowej na terenie gminy (za 7 088 711,4 zł) zajmie się firma Stal-Bud z Chełma. Ogólny zakres prac w ramach umowy obejmuje montaż zestawu hydroforowego, osprzętu, filtrów; modernizację studni głębinowych wraz z montażem nowych pomp; budowę zbiorników zewnętrznych wody; remont budynków stacji; wykonanie nowego ogrodzenia i chodników; automatykę pracy stacji uzdatniania; zakup i montaż instalacji paneli fotowoltaicznych oraz wodomierzy z odczytem radiowym i wymianę wodomierzy głównych. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here