Drogowa rewolucja w gminie Łopiennik

Ponad 2,3 km dróg powiatowych wyremontowano w ostatnim czasie na terenie gminy Łopiennik Górny. Prace pochłonęły ponad 1,2 mln zł. A na tym nie koniec.

Po kilkutygodniowych utrudnieniach na terenie gminy Łopiennik Górny zakończono trzy spore inwestycje drogowe. W sumie przebudowano ponad 2,3 km dróg powiatowych. – Na zmodernizowanych drogach wymieniono nawierzchnię oraz umocniono pobocza – informuje Karol Stęplowski, zastępca wójta gminy Łopiennik Górny. Na ponad 1 km odcinku przebudowano drogę Łopiennik Górny – Orchowiec, na 170 metrach drogę Zakręcie – Jaślików – Majdan Krzywski – Kolonia Krzywe, oraz na 1180 m drogę w Gliniskach zniszczoną w wyniku gwałtownego spływu wód opadowych w maju 2014 r.

– Wartość całkowita zrealizowanych inwestycji wyniosła ok. 1 mln 200 tys. zł, w tym koszty poniesione przez gminę Łopiennik Górny to ok. 250 tys. zł – dodaje Stęplowski.
Powiat krasnostawski realizuje jeszcze dwie inwestycje na terenie gminy Łopiennik. Jeszcze w tym roku zakończona zostanie „Przebudowa przepustu drogowego w ciągu drogi powiatowej Majdan Krzywski – Gliniska – Olesin zniszczonego w wyniku gwałtownego spływu wód”.

– Natomiast druga z inwestycji, zdecydowanie większa, „Przebudowa mostu drogowego na rzece Łopa w ciągu drogi powiatowej Nr 3117L Łopiennik Górny – Orchowiec wraz z dojazdami do mostu oraz przebudową przepustu na dojeździe do mostu”, z uwagi na napotkane przez wykonawcę trudne warunki gruntowe zostanie zakończona na wiosnę przyszłego roku – zapowiada wicewójt. (kg)