Drogowcy ubiegli radnego?

Tak szybkiej reakcji drogowców chełmski radny Mariusz Kowalczuk – jak sam mówi – nie spodziewał się. Złożył międzysesyjną interpelację o pilnej potrzebie załatania dziur na odcinku ul. Metalowej, między Złotą i Ogrodową, a następnego dnia, gdy wracał z pracy, wszystkie ubytki w nawierzchni już naprawiono. Okazuje się jednak, że drogowcy o piśmie Kowalczuka nic nie wiedzieli, a łatanie dziur na Metalowej po prostu mieli w planach…

– Chciałbym, aby drogowcy za każdym razem tak reagowali. O to właśnie chodzi! Skoro jest problem, to trzeba go natychmiast rozwiązać – mówi Mariusz Kowalczuk, radny miejski.
Radny codziennie jeździ ulicą Metalową. Na stan techniczny jej nawierzchni, zwłaszcza odcinka od Ogrodowej do Złotej, kierowcy narzekają od kilku lat. – W zasadzie nie ma szans, by ominąć wszystkie dziury.- uważa Kowalczuk. – Ta ulica powinna być przebudowana, a przede wszystkim poszerzona. Wiem, że w tym roku na taką inwestycję nie ma pieniędzy, ale przynajmniej trzeba na bieżąco łatać dziury. Ruch ulicą Metalową jest dość duży. Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto tędy jeździł. Od jakiegoś czasu wielu mieszkańców osiedli Słoneczne, Pszennej, Bazylan, czy Kościuszki, gdy chce wyjechać z miasta, kieruje się ul. Metalową, bo tu nie ma skrzyżowań z sygnalizacją świetlną – dodaje radny.
Mariusz Kowalczuk złożył międzysesyjną interpelację do biura rady miasta. Zaapelował o pilną potrzebę załatania dziur na ul. Metalowej. Następnego dnia, gdy wracał do domu, wszystkie ubytki w jezdni zostały naprawione. – Byłem w szoku! Zaskoczyła mnie tak błyskawiczna reakcja drogowców. Cieszę się, że moje pismo nie trafiło do szuflady, tylko podjęto natychmiastowe działania – twierdzi uradowany Kowalczuk.
Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie też nie kryje swojego zaskoczenia. Jak sam mówi, o interpelacji Kowalczuka nic nie wiedział. – Łatanie dziur na ulicy Metalowej po prostu mieliśmy w planach. Jeździmy po mieście i sprawdzamy stan miejskich ulic. Widzimy, gdzie są dziury i staramy się szybko reagować – wyjaśnia dyrektor.
W całej sprawie najważniejsze, że ul. Metalowa została połatana. Mało istotne dla kierowców jest, co miało na to wpływ. Jednak radny Kowalczuk ma rację i urzędnicy powinni jak najszybciej pochylić się nad Metalową, i generalnie przebudować. Podobnie uważa dyrektor Tomasik. – Z tego co wiem, powoli dobiega końca proces wykupu gruntów, bo pas drogowy trzeba poszerzyć. Dodatkowo musi tam być chodnik przynajmniej po jednej stronie ulicy. Na pewno jest to zadanie do realizacji na przyszłą kadencję. Sami widzimy, jak wiele samochodów jeździ ul. Metalową – mówi Tomasik. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here