Drogowcy wkroczyli na Szerokie

Prace ziemne na ul. Leszka mają rozpocząć się lada dzień

Choć aura nie sprzyja w dzielnicy Szerokie rusza budowa ulic Leszka i Ziemowita. Inwestycja zgodnie z umową ma potrwać do czerwca przyszłego roku i kosztować blisko 7 mln zł.


Mieszkańcy czekali na nią od lat. Byli tak zdeterminowani, że w 2018 roku w ramach „Inicjatywy lokalnej” uskładali 120 tys. złotych na przygotowanie dokumentacji, a jej realizację obiecał prezydent Krzysztof Żuk, ubiegając się o reelekcję w 2018 roku. W budżecie na 2020 rok miasto zapisało na to zadanie 6 mln zł, ale budowa stanęła pod znakiem zapytania.

Do rozpisanego wiosną przetargu stanęły trzy firmy, których oferty o ponad 1,8 mln zł przekraczały kwotę jaką zamierzało wydać miasto. Postępowanie unieważniono i latem rozpisano kolejne. Tym razem najtańsza z ofert, złożona przez firmę WOD-BUD z Kraśnika, była o milion złotych wyższa od przewidzianej przez ratusz. Samorząd zdecydował się jednak dołożyć brakującą kwotę. Prace przy budowie ul. Leszka i Ziemowita ruszyły kilkanaście dni temu.

Najpierw drogowcy mają do wykonania kanalizację deszczową, sanitarną z przyłączami i wodociągową oraz przebudowę sieci gazowej i energetycznej. Później ruszy budowa samej ulicy Leszka, która będzie wyasfaltowana na odcinku ok. 730 m i ulicy Ziemowita (ok. 190 m), która będzie miała nawierzchnię z kostki brukowej. Powstaną również chodniki oraz oświetlenie, a na końcu ul. Ziemowita plac umożliwiający pojazdom bezkolizyjne zawracanie. Wszystko ma być gotowe najpóźniej do 31 maja 2022 roku. MŁ, ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here