Drogowe przyspieszenie

W piątek oddano do użytku most wraz z przebudowaną drogą w miejscowości Bończa (gmina Kraśniczyn). To nie jedyna zakończona w ostatnim czasie drogowa inwestycja na terenie powiatu krasnostawskiego.

 

W przecięciu wstęgi nad mostem i drogą w Bończy wzięli udział m.in.: starosta Janusz Szpak, wicestarosta Henryk Czerniej, przewodnicząca komisji finansów rady powiatu Anna Mróz, przewodniczący komisji drogownictwa Henryk Knap, wójt gminy Kraśniczyn Małgorzata Sapiecha, przewodniczący rady gminy Kraśniczyn Józef Mantyka, a także inni radni, szefowie służb mundurowych i mieszkańcy wsi Bończa.
– Przebudowano most o długości 19,20 metra za kwotę 379 tys. zł, a wykonawcą inwestycji była firma Tomasza Czyża „Mosty Zamość” – informuje Sławomir Kamiński, rzecznik powiatu. Przebudowano też dojazdy do mostu w ciągu drogi powiatowej w Kolonii Bończa (prace wykonywała firma PRD w Zamościu, koszt drogi o długości 1,3 km wyniósł 440 tys. zł). – Przebudowano także ostatnio drogę powiatową Kraśniczyn-Anielpol na długości 450 metrów – mówi Kamiński. Na tym nie koniec dobrych, drogowych wieści. Powiat zmodernizował też fragment drogi w Wierzchowinach od skrzyżowania z drogą gminną do skrzyżowania z drogą wojewódzką (wartość robót – 44 tys. zł), oraz 1,6 km drogi Skierbieszów-Izbica (534 tys. zł). (kg)