Drogowy agresor z bronią

Agresywnie i nieprzepisowo wyprzedził na drodze innego kierowcę, a gdy zorientował się, że tamten jedzie za nim, zatrzymał się, wysiadł z BMW, pokazał broń i cynicznie się uśmiechnął. W aucie domorosły gangster miał jeszcze pałkę i kastet, a w domu narkotyki.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 16 lutego, na trasie między ulicami Rejowiecką a Lutosławskiego. Zaczęło się od tego, że pirat drogowy za kierownicą BMW o mało nie spowodował zagrożenia podczas wyprzedzania innego pojazdu. Kierowca, którego wyprzedził, zdenerwował się i postanowił jechać za chojrakiem, sądząc, że rozmówi się z nim, gdy tamten stanie. W pewnym momencie kierowca BMW zauważył, że ktoś siedzi mu na ogonie i fatycznie przystanął na poboczu drogi. Obaj mężczyźni wyszli z pojazdów, a wtedy młodziak z BMW pokazał drugiemu broń, którą miał przy sobie. Szeroko miał się przy tym uśmiechnąć. Zaraz potem odjechał. Zszokowany jego zachowaniem kierowca zadzwonił po policję.

– Sprawą zainteresowali się policjanci kryminalni, którzy na jednej z ulic w Chełmie zatrzymali do kontroli wskazany samochód. Kierował nim 22-letni chełmianin. Wewnątrz pojazdu funkcjonariusze znaleźli broń, pałkę i kastet – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Wszystkie niebezpieczne przedmioty zostały zabezpieczone i trafią do biegłego. Broń musi zostać poddana ekspertyzie, która jednoznacznie wskaże, czy jest to broń ostra czy jej niemal identyczna kopia – broń hukowa. – W miejscu zamieszkania 22-latka, podczas przeszukania, policjanci zabezpieczyli ponad 130 gramów marihuany, wagę i młynek. Jak się jeszcze okazało, 22-latek kierował samochodem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami – dodaje komisarz Czyż.

Domorosły gangster z Chełma został zatrzymany, a następnie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Tylko za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu do 10 lat więzienia. Reszta zależy od wyników ekspertyzy biegłego. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here