Drożej za pływanie i łyżwy

Od nowego roku więcej zapłacimy za wejście na miejskie pływalnie, lodowisko i do saun. O zmianach w cennikach poinformował MOSiR „Bystrzyca”.


Za wejście na 75 minut zapłacimy w Aqua Lublin 21 zł (było 20), za ulgowy bilet 16 zł ( było 15). Do tego doszły wyższe stawki w weekendy – 23 zł za normalny bilet i 17 zł za ulgowy.
O złotówkę wzrosła opłata za wstęp na baseny i do sauny (25 i 20 zł), a w weekendy będzie jeszcze drożej (27 i 21 zł). Atrakcją ma być zniżka na dzieci (5 zł), jeśli wybierzemy się popływać całą rodziną w sobotę. Inna promocja, tzw. „aquapaka”, umożliwia wejście na basen czwartej osobie z grupy za darmo, ale jedynie w czwartki i piątki po godz. 18. Pozostają też przyjazne akademikom „studenckie środy”, czyli 30-procentowe obniżki w ten dzień za okazaniem legitymacji.
Taniej, ale i krócej, bo przez godzinę, popływamy w Centrum Łabędzia. Tu również mamy podwyżki cen elementów (14 zł normalny, 10 zł ulgowy). W opcji „tanie pływanie”, czyli od poniedziałku do piątku do godz. 15 jest to odpowiednio 10 i 8 zł. Za kompletny wstęp do basenów i saun zapłacimy na Łabędziej: 18 i 14 zł.
Podrożały bilety wstępu na lodowisko Icemania. Za normalny łyżwiarze zapłacą 11 zł, a w weekendy 14 zł. Wypożyczenie łyżew wyniesie 8 zł, a ostrzenie – 13 zł.
– Nowe cenniki powstały na podstawie analizy frekwencji i sprzedaży biletów w poszczególnych dniach i przedziałach godzinowych, a przede wszystkim na podstawie analizy kosztów funkcjonowania obiektów – informuje MOSiR. Spółka argumentuje też podwyżki wzrostem płacy minimalnej, kosztów chemii basenowej i nakładów na przeglądy czy naprawy. CH