Drożej za wodę i ścieki

Ta informacja na pewno nie ucieszy mieszkańców Krasnostawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od 1 czerwca płacą oni więcej za wodę i ścieki. O 12 groszy za metr sześcienny wody i aż o 26 groszy za metr sześc. ścieków.

O zmianie opłat za wodę i ścieki Spółdzielnia poinformowała w 2 czerwca. W dość enigmatyczny sposób. – Zarząd Krasnostawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w ślad za pismem z dnia 28 kwietnia Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Krasnymstawie informuje, że Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Lublinie zatwierdziło taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Miasta Krasnystaw na okres 3 lat – czytamy na stronie KSM.

Od 1 czerwca zmianie ulega cena netto: za dostarczoną wodę dla prowadzonych gospodarstw domowych – z 2,44 zł za m sześc. na 2,56 za m sześc., a za odprowadzanie i oczyszczanie ścieków z gospodarstw domowych z 4,54 zł za m sześć na 4,80 zł za m sześc. – Do powyższej ceny należy doliczyć obowiązujący 8 procentowy podatek VAT – czytamy w komunikacie. (k)