Druga lokata i awans do finału drużyny Uniwersytetu Przyrodniczego

Zespół Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w kieleckim półfinale AMP zajął drugie miejsce, awansując do finałów. W drużynie trenera Marka Wawra występowali: Aleks Aftyka, Albert Chomiuk, Bartłomiej Greniuk, Przemysław Hajkowski, Filip Janik, Mariusz Jaroszek, Michał Kuźnicki, Łukasz Najda, Miłosz Niemiec, Jakub Nowak, Matteo Umberto Russo, Przemysław Sobolewski, Michał Wiejak i Sebastian Wrzesiński

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zagrają w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu! Podczas półfinałowego turnieju w Kielcach podopieczni trenera Marka Wawra, zwycięzcy Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego, zajęli drugie miejsce, przegrywając finał 2:3 z Politechniką Świętokrzyską dopiero w rzutach karnych (w regulaminowym czasie był bezbramkowy remis)!

Przyrodnicy z Lublina od początku świetnie radzili sobie w półfinałowym turnieju. W grupie zajęli pierwsze miejsce, pokonując 7:1 lubelski Uniwersytet Medyczny, 3:0 PWSZ Nowy Sącz i remisując 0:0 z Politechniką Rzeszowską. W ćwierćfinale lublinianie zwyciężyli 6:3 Uniwersytet Rzeszowski, a w półfinale 8:2 Uniwersytet Jagielloński z Krakowa.

Z pozostałych trzech zespołów reprezentujących w kieleckim turnieju lubelskie uczelnie, najbliżej awansu do finałów Akademickich Mistrzostw Polski (trzeba było znaleźć się w czołowej czwórce) byli studenci UMCS. Zespół trenera Tomasza Bieleckiego, wicemistrzowie AMWL, zajął szóste miejsce.

Finały AMP odbędą się od 20 do 23 lutego w Poznaniu. Zespół Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina ma już zapewniony co najmniej brązowy medal w kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych, bo w gronie 16 najlepszych zespołów z tego typu uczelni znalazły się jeszcze tylko dwie: Uniwersytet Przyrodniczy z Wrocławia, który w półfinale rozegranym w Katowicach był trzeci oraz Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza z Częstochowy, który w tych samych zawodach zajął czwarte miejsce.

Końcowa kolejność turnieju półfinałowego w Kielcach: 1. Politechnika Świętokrzyska, 2. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, 3. Uniwersytet Jagielloński , 4. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (awans do finałów AMP), 5. PWSZ Tarnów, 6. Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej, 7. Uniwersytet Rzeszowski, 8. Politechnika Rzeszowska, 9. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, 10. AWF Kraków, 11. KUL Jana Pawła II, 12. Uniwersytet Medyczny w Lublinie, 13. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, PWSZ Nowy Sącz.

Drużyna Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie w półfinałowym turnieju AMP zajęła szóste miejsce. W zespole prowadzonym przez trenera Tomasza Bieleckiego grali: Michał Adamczyk, Piotr Chodziutko, Hubert Kotowicz, Jakub Lewandowski, Wojciech Majewski, Marcin Ostrowski, Cezary Pęcak, Maciej Skrzypek, Michał Walaszek, Piotr Waszczyński, Michał Wawryszczuk, Maciej Welman, Krzysztof Ziętek i Wiktor Żurek