Druhowie z Wólki Orłowskiej zbierają na wóz

Jeden z dwóch wozów strażackich, którymi dysponują strażacy z Wólki Orłowskiej. Niestety, nie posiada webasto i w zimie nie można z niego korzystać

Ochotnicza Straż Pożarna w Wólce Orłowskiej potrzebuje pieniędzy na nowy wóz strażacki. Te, którymi dysponują nie nadają się do jazdy zimą. Internetowa zbiórka już ruszyła.

OSP w Wólce Orłowskiej funkcjonuje nieprzerwanie od 1917 r. Dba o bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, pomaga policji przy wypadkach samochodowych, walczy z pożarami i podtopieniami. W swojej strukturze zrzesza 36 członków, sześciu z nich pełni służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej. Z OSP w Wólce Orłowskiej wywodzi się m.in. Rafał Bereza, aktualny mistrz Europy oraz rekordzista Europy strażackich zawodów w formule Firefighter Combat Challenge. – Jednostka leży przy drodze krajowej nr 17 na trasie Lublin – Krasnystaw – Zamość, gdzie często dochodzi do groźnych wypadków. Nowy wóz jest niezbędny do prowadzenia szybkich i bezpiecznych działań ratowniczo-gaśniczych – czytamy na stronie www.pomagam.pl. Nowy wóz strażacki jest druhom z Wólki Orłowskiej niezbędny. Dwa z tych, którymi na ten moment dysponują strażacy nie posiadają webasto i w okresie zimowym nie można ich używać. – Pieniądze zebrane podczas zbiórki wspomogą nas w zakupie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który z pewnością wpłynie na szybkość reagowania, poprawę oraz jakość prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych – piszą na stronie pomagam.pl druhowie z OSP w Wólce Orłowskiej. Każdy kto chce pomóc strażakom może to zrobić. Wystarczy wejść na stronę www.pomagam.pl/ospwo/, przez którą łatwo wysłać przelew w dowolnej kwocie. Strażacy potrzebują ok. 200 tys. zł. (kg)