Drukarnia Petit oraz Kolektyw Kilku laureatami Lubelskiego Wzoru 2018

Drukarnia Petit oraz Kolektyw Kilku zdobyły statuetki Lubelski Wzór 2018. Podczas piątkowej Gali Architektury i Dizajnu, która odbyła się w Centrum Spotkania Kultur, przyznano także nagrodę specjalną za 50 lat pracy twórczej Bartłomieja Pniewskiemu, wybitnemu i wielokrotnie nagradzanmu projektantowi.


Piątkowa gala uświetniła czwartą edycję konferencji Lubelski Wzór 2018, organizowanej przez Fundację Rozwoju Designu LuCreate – wydarzenia łączącego branżę kreatywną z biznesem. Podczas konferencji zaprezentowano dobre praktyki współpracy projektantów i przedsiębiorców, oczekiwania, jakie ma biznes wobec projektantów oraz to, co biznes dzięki projektantom może zdziałać. Lubelskiemu Wzorowi 2018 towarzyszyła także wystawa dorobku lubelskich pracowni projektowych, na której zaprezentowano realizacje z obszaru architektury, projektowania wnętrz, wzornictwa przemysłowego, grafiki projektowej, brandingu itd.

Laureaci

Drukarnia Petit istnieje od 1991 roku. To lubelska drukarnia z charakterem. Od początku książki stanowią jej główną specjalizację. Nieustannie uzupełniany park maszynowy i wysoko wykwalifikowana kadra techniczna pozwalają Drukarni Petit zaoferować usługi o najwyższej jakości.

Kolektyw Kilku czyli Aleksander Janas, Robert Zając, Paweł Szarzyński oraz Aka Velalias. Każdy z innym doświadczeniem z różnych dziedzin, technik i technologii: od malarstwa sztalugowego po grafikę 3D, od animacji poklatkowej po odwróconą kinematykę. Tworzą projekty na krawędziach różnych dyscyplin.