Drzwi otwarte z rozmachem

Jako pierwsi i maturzystów witali i prezentowali swój wydział studenci filozofii i socjologii

W miniony piątek 9 marca Chatkę Żaka, wydziały i kampus UMCS odwiedziło mnóstwo tegorocznych maturzystów. W ramach dnia otwartego uczelnia zaprezentowała im swoją ofertą dydaktyczną, a wykładowcy i obecni studenci zachęcali do podjęcia studiów na uniwersytecie. Uczelnia chwaliła się również swoimi osiągnięciami artystycznymi i sportowymi.


– Mamy wiele nowości i perspektyw. Planujemy rozpoczęcie budowy nowego kampusu akademickiego, która będzie gotowy w 2020 roku. Jednocześnie możemy pochwalić się świetną bazą dydaktyczno-naukową, badaniami naukowymi na wysokim poziomie i bardzo dobrymi dydaktykami, którzy przekazują swoją wiedzę i osiągnięcia naszej młodzieży. Mamy też bardzo dobre propozycje dla studentów jeśli chodzi o kulturę. Do tego dodajemy sport akademicki, z którego słynie nasz uczelnia, ale przede wszystkim stawiamy na jakość edukacji i możemy się pochwalić tym, że dostrzega to młodzież z prawie 40 krajów z całego świata – mówił rektor UMCS, prof. Stanisław Michałowski, witając przybyłych maturzystów.
– Jesteśmy jedyną uczelnią, która ma takie miejsce dla studentów jak Chatka Żaka. Mieści się tutaj inkubator medialno-artystyczny – najnowocześniejszy ośrodek cyfrowy, gdzie można spełniać swoje zainteresowania i marzenia oraz nabierać doświadczenia – dodawała prof. Urszula Bobryk, prorektor ds. studenckich.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej jak zawsze zorganizował dzień otwarty z rozmachem. Przedstawiciele wszystkich dwunastu wydziałów, na jakich kształci uczelnia, przygotowali bogaty program, w którym znalazły się m.in. prelekcje, warsztaty, wykłady i konkursy. Ale to nie wszystko. W Chatce Żaka można było skorzystać z porad ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i doradców zawodowych. Przygotowano również strefę edukacji, rozwoju kompetencji i HI-TECH. Z kolei w sali widowiskowej prezentowano ofertę edukacyjną i zasady rekrutacji. Informacji udzielano nie tylko w języku polskim, ale także ukraińskim, rosyjskim i angielskim.
Nie zabrakło też rozrywki. Można wziąć było udział w konkursie „Jeden z UMCS”, wzorowanym na popularnym teleturnieju oraz obejrzeć występy Zespołu Tańca Ludowego UMCS i Zespołu Tańca Towarzyskiego „Impetus”. Ciekawą opcję przygotowali studenci Wydziału Artystycznego – program „Ona czuje we mnie Jazz”, podczas, którego zagrali przeboje disco polo w jazzowych aranżacjach, zgromadził liczną widownię. Natomiast na śmiałków czekał pokój zagadek i gra typu escape room. W ramach dnia otwartego odbywały się także wycieczki po kampusie z przewodnikiem. Tego samego dnia sportowcy mieli okazję zmierzyć się w turnieju o Puchar JM Rektora UMCS 2018. O nagrody walczono w takich dyscyplinach, jak: siatkówka, koszykówka, tenis stołowy, pływanie i futsal.
Atrakcji nie brakowało też w Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS przy. ul. Weteranów, gdzie poza zapoznaniem się z prezentacjami multimedialnymi o działalności placówki, można było wziąć udział w quizie „Polska w pigułce”.
Joanna Niećko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here