Dunczyk Cup dla Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin wygrało Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Chłopców Rocznika 2005 Dunczyk Cup, rozgrywany w sobotę i niedzielę w Lublinie. Zespół z Dolnego Śląska z dziewięciu spotkań wygrał aż osiem, tylko jedno zremisował.
Przez dwa weekendowe dni na bocznych boiskach Areny Lublin systemem każdy z każdym rywalizowało aż dziesięć zespołów z całej Polski, w tym aż sześć reprezentujących akademie piłkarskie klubów występujących w ekstraklasie, a także warszawska szkółka Barcelony!
Zespół z Lubina nie miał sobie równych. Drugie miejsce zajął Lech Poznań (7 zwycięstw, 2 porażki), a trzecie Lechia Gdańsk (6 zwycięstw, 2 remisy i porażka).
W turnieju uczestniczyły także dwie drużyny z Lublina. Motor z dorobkiem ośmiu punktów (wygrana ze szkółką Barcelony, 5 remisów, 3 porażki) zajął siódme miejsce, Lublinianka z dwoma remisami (1:1 z Motorem i 0:0 ze Śląskiem Wrocław) i siedmioma porażkami uplasowała się na dziesiątej, ostatniej pozycji.
Turniej, nad którym honorowy patronat sprawował Krzysztof Żuk, prezydent miasta, odbywał się z inicjatywy firmy Dunczyk, oferującej przewóz osób i towarów z Polski do Danii Do zawodów obszernie wrócimy w kolejnym wydaniu tygodnika. BAS