Dusznik wraca jako przewodniczący rady

Za nami pierwsza sesja rady gminy Izbica. Nowym przewodniczącym został Janusz Dusznik, który sprawował tę funkcję kilka lat temu.

Po tym, jak klęskę w wyborach do rady gminy Izbica poniosła dotychczasowa przewodnicząca Wioletta Niedźwiecka (PiS), wiadomo było, że w nowej radzie sporo się zmieni. Tak zdecydowanego zwycięstwa Komitetu Wyborczego Wyborców Jerzego Lewczuka nikt się chyba jednak nie spodziewał. Wójt i jego otoczenie zgarnęli wszystko. Do nowej rady dostało się aż 13 kandydatów związanych z Lewczukiem, po jednym mandacie zdobyło PiS (Grażyna Naklicka) i KWW Jerzego Święckiego (Barbara Pieczykolan). W ubiegłym tygodniu rada zebrała się po raz pierwszy.

Sesję poprowadził najstarszy radny Ryszard Gorzała. Samorządowcy złożyli uroczyste ślubowanie i wybrali nowego przewodniczącego rady. W tajnym głosowaniu został nim Janusz Dusznik, który pełnił tę funkcję przed Niedźwiecką. Wiceprzewodniczącymi rady zostali Elżbieta Solan i Dariusz Kulikowski. Podczas posiedzenia odbyło się też zaprzysiężenie Jerzego Lewczuka, który wójtem Izbicy będzie przez najbliższe 5 lat. (k)