Duże brawa dla danowców!

Ekipa Dana po udanym, towarzyskim turnieju taekwon-do LTSI South East Opens, rozgrywanym w angielskim Hatfield

Reprezentanci LKSW Dan Świdnik uczestniczyli w dwóch turniejach. W Warszawie wzięli udział w ósmej edycji Piaseczno Open w kickboxingu, a w angielskim Hatfield – w towarzyskich zawodach taekwon-do LTSI South East Opens. W pierwszej z imprez danowcy zdobyli cztery medale, w drugiej aż dziesięć!


Turniej w Piasecznie, organizowany przez miejscowy klub X-Fight, cieszy się od lat dużym zainteresowaniem najmłodszych sportowców. W tym roku wystartowali w nim reprezentanci 13 klubów, którzy zgłosili się ogółem do 149 startów indywidualnych. Barwy LKSW Dan reprezentowała trójka zawodników, którzy wywalczyli cztery medale. Jakub Trześniak i Tomasz Gumienniak w kategorii kadetów starszych -57 kg po pokonaniu półfinałowych rywali z Warszawy i Węgrowa spotkali się w finale, w którym lepszy okazał się Kuba.

Michał Markowski dwukrotnie (w kat. -63 i -69 kg) walczył w półfinale z zawodnikiem kadry Polski Filipem Suderem z Prime Wieliczka i dwukrotnie rywal okazał się lepszy, w wyniku czego nasz reprezentant przywiózł z Piaseczna dwa brązy. Turniej był zaplanowany jako sprawdzian przed mistrzostwami Polski kadetów, jednak zaplanowany na pierwszy weekend kwietnia krajowy czempionat został przełożony na późniejszy termin z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

W towarzyskim turnieju taekwon-do LTSI South East Opens, rozgrywanym w angielskim Hatfield, wystartowała pięcioosobowa drużyna świdniczan. W gronie blisko 400 zawodników z Anglii, Walii, Szkocji i Polski danowcy spisali się znakomicie – każdy z członków naszej ekipy co najmniej dwukrotnie stanął na podium.

Dwa złota indywidualne przypadły w udziale Janowi Hawryszowi, który w pięknym stylu zwyciężył tak w układach, jak i w walkach, efektownie kończąc pojedynek półfinałowy przed czasem wysokim kopnięciem. Złoto w układach i srebro w walkach wywalczyła Maja Besztak. Do finałowego rozstrzygnięcia w układach między Kacprem Kurasiem i Marią Skibą potrzebna była dogrywka, w której minimalnie wynikiem 3:2 lepszy okazał się Kacper. Oboje zdobyli także brązowe medale w walkach. Srebrny medal w walkach zapisała na koncie Adrianna Skowrytko, dla której był to powrót do startów po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Wisienką na torcie okazał się start w konkurencji układów drużynowych, gdzie wystąpiła cała piątka świdniczan, pokonując 8 ekip rywali i zdobywając złoto. Była to trzecia wizyta ekipy LKSW Dan na turnieju w Hatfield i podobnie jak przy wcześniejszych dopełnieniem sportowej rywalizacji było zwiedzanie Londynu.

Kolejne starty danowców są uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w kraju i za granicą. Obecnie treningi zostały zawieszone, zaś najbliższe turnieje odwołane lub przeniesione przez organizatorów. Nie odbędą się w terminie m. in. akademickie mistrzostwa świata w taekwon-do w Manchesterze, turniej Ippon Cup w czeskiej Ostrawie, a także indywidualne i drużynowe mistrzostwa Polski w taekwon-do ZS PUT, w których startować mieli nasi reprezentanci. KB