Duże brawa dla Janka Hawrysza!

Polski Związek Kickboxingu od pewnego czasu regularnie przyznaje wyróżnienia zawodnika i zawodniczki miesiąca. Laureaci są prezentowani na związkowym profilu facebookowym i otrzymują drobny upominek. Do tej pory wyróżniano seniorów, ale styczeń 2021 roku był okazją do nagrodzenia młodszych zawodników, gdyż w tym miesiącu to zawody kadetów miały największą obsadę. Tytuł zawodnika miesiąca PZKB otrzymał 11-letni reprezentant LKSW Dan Świdnik – Jan Hawrysz!


Janek trenuje taekwon-do od ponad czterech lat i w tym stylu stawiał swoje pierwsze sportowe kroki rywalizując w kilku konkurencjach. Ma na koncie medale w walkach, układach i technikach specjalnych zdobywane nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i w Anglii. Już w 2018 roku w swoim pierwszym starcie zagranicznym na Moravia Open w czeskiej Ostrawie wywalczył dwa złota i puchar dla najlepszego zawodnika w kategorii dzieci. Od 2019 roku startuje w walkach, a w ubiegłym roku zadebiutował także w kickboxingu. Na turnieju European Kickboxing Challenge w Sulejówku zdobył srebro w pointfighting przegrywając z klubowym kolegą Maksymilianem Szłapą.

Miesiąc później na mistrzostwach Polski kadetów młodszych w kickboxingu w Węgrowie ponownie był drugi w pointfighting, tym razem ulegając innemu danowcowi, Kacprowi Głowience, a do kolekcji dorzucił brązowy medal także w light-contact. Sukcesy te dały mu powołanie do kadry narodowej kadetów młodszych. Na styczniowym Grand Prix Polski w Mińsku Mazowieckim nie miał już sobie równych w pointfighting. Wygrał najliczniejszą kategorię imprezy – kadetów młodszych do 37 kg, w której rywalizowało 16 osób i to ten medal dał mu tytuł zawodnika miesiąca.

Janek jest uczniem IV klasy Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku. Oprócz treningów taekwon-do i kickboxingu grał też w piłkę nożną i w szachy, ale ostatecznie pozostał przy sportach walki. W LKSW Dan ćwiczą także jego dwaj bracia – starszy Szymon i młodszy Antek, którzy również mają już na koncie sukcesy sportowe. W klubie wyróżnia się poziomem technicznym, a także… fryzurą.

– Mocną stroną Janka są efektowne, wręcz eleganckie kopnięcia – mówi trener-koordynator klubu Piotr Bernat. – Na pewno mają tu znaczenie jego treningi w taekwon-do – początkowo startował tylko w układach, gdzie oceniana jest możliwie najbardziej zbliżona do wzorcowej technika. Walczy zawsze bardzo taktycznie i spokojnie. Bardzo dobrze się z nim pracuje w narożniku podczas walki, słucha, realizuje zadania. Regularnie trenuje i uczestniczy w obozach i szkoleniach.

Ma już na koncie spore sukcesy, ale pamiętamy o tym, że jest to młodziutki zawodnik i trening na tym etapie ma być dla niego przede wszystkim przyjemnością, a na poważny sport przyjdzie jeszcze czas. W klubie jest bardzo lubiany i otrzymanie przez niego związkowego wyróżnienia sprawiło nam dużą radość. – Janek jest bardzo pracowitym chłopakiem – to opinia instruktora formuły pointfighting w LKSW Dan Świdnik, Bartłomieja Daniela. – Mimo sukcesów jest pokorny i sumiennie trenuje. To bardzo dojrzały i ułożony jak na swój wiek zawodnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here