Dwa medale dla Koziołków

Polacy, drużynowi mistrzowie świata juniorów 2019!

Reprezentacja Polski do lat 21 na żużlu, w składzie z Wiktorem Lampartem ze Speed Car Motoru Lublin, wygrała w piątek w Manchesterze finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Drugie miejsce zajęli gospodarze, zespół z Wielkiej Brytanii, w którym rewelacyjnie – zdobywając aż 20 punktów – spisał się Robert Lambert, drugi z żużlowców lubelskiego klubu startujący w zawodach.

Biało-czerwoni po mistrzowski tytuł sięgnęli szósty raz z rzędu, a dwunasty w historii. Polacy zdeklasowali rywali. Nasi młodzieżowcy wygrali aż dziewięć biegów. Najlepszy w naszym zespole Bartosz Smektała z Unii Leszno mijał linię mety jako pierwszy czterokrotnie, jego klubowy kolega Dominik Kubera oraz Maksym Drabik z Betard Sparta Wrocław po dwa razy, a Wiktor Lampart raz.

Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego uzbierali w sumie 41 punktów i o 8 punktów wyprzedzili na podium Wielką Brytanię z szalejącym Robertem Lambertem (20 pkt.) oraz o 10 punktów Danię. Czwarte miejsce zajęli Australijczycy.