Dwa medale Wiktora Lamparta

Tak w Tarnowie z brązowego medali IMMP cieszył się Wiktor Lampart.

Ubiegły tydzień był niezwykle udany dla młodych żużlowców Speed Car Motoru Lublin, w szczególności Wiktora Lamparta.

Wychowanek rzeszowskiej Stali najpierw zajął trzecie miejsce podczas finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Tarnowie, a następnie wraz z Wiktorem Trofimowem jr. uplasował się na drugiej pozycji podczas rozgrywanych w sobotę w Gorzowie Wielkopolskim finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych!

W finale IMMP w Tarnowie o kolejności na podium zadecydował bieg dodatkowy, w którym udział wzięli trzej żużlowcy , którzy zakończyli zmagania z dorobkiem 13 pkt. W wyścigu o złoto najszybszy był Jakub Miśkowiak z forBET Włókniarz Częstochowa. Drugie miejsce zajął Dominik Kubera z Fogo Unia Leszno, a trzecie Wiktor Lampart. Na ósmym miejscu z 7 pkt. (1,3,3,w,w) uplasował się drugi z zawodników Speed Car Motoru Wiktor Trofimow jr.

W Gorzowie żużlowcy Bogdanki Motoru zgromadzili 23 pkt. Lampart zdobył 16 pkt. (3,3,2,2,3,3), a Trofimow 7 (w,1,0,3,1,2). „Koziołki” przegrali tylko z Falubazem Zielona Góra – 27 pkt. (Damian Pawliczak 11, Norbert Krakowiak 16). Trzecie miejsce zajął Włókniarz Częstochowa – 22 pkt. (Jakub Miśkowiak 13, Michał Gruchalski 9).