Dwa wypadki z tirami

W ciągu zaledwie kilku godzin na drodze krajowej nr 12 doszło do dwóch niebezpiecznych wypadków z udziałem tirów. Do szpitala trafiły trzy osoby.

(29 września) Najpierw, przed godz. 9, w Bezku (gm. Siedliszcze) zderzyły się dwa tiry. Według ustaleń przybyłych na miejsce policjantów sytuacja wyglądała tak: jadący w stronę Lublina 32-letni kierowca renault z Ukrainy zaczął hamować pojazd, gdy zobaczył, że ciągnik siodłowy przed nim się zatrzymuje. Niestety w porę nie wyhamował jadący z kolei za nim kierowca kolejnego tira. 67-latek z gm. Chełm wjechał w tył Ukraińca.
Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala. Jeden z nich uskarżał się na silne bóle w klatce piersiowej.
Minęło zaledwie kilka godzin, a już na krajowej „dwunastce” doszło do kolejnego wypadku z udziałem tira. Jadący od strony Chełma kierowca tira omijał zaparkowane na poboczu samochody. W tym celu, na wysokości Anusina, zjechał na drugi pas. Z naprzeciwka jechał akurat samochód osobowy. Kobieta, która nim kierowała, nie zdążyła odbić na pobocze, a kierowca tira – w porę wrócić na swój pas. Osobówka zaczepiła o tylne koło naczepy. Kobieta trafiła do szpitala. (pc)