Dwie osoby zginęły w pożarze

Mimo szybkiej akcji gaśniczo-ratowniczej dwóch osób nie udało się uratować

68-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna ponieśli śmierć w wyniku pożaru, który wybuchł na parterze budynku przy ul. Żelaznej 2 w Lublinie, w nocy z 18 na 19 lutego.

Pierwszy sygnał o zadymieniu klatki schodowej w kamienicy straż pożarna otrzymała ok. godz. 1.50 w nocy.

– Na miejsce zadysponowano 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1. W momencie dojazdu zastępów na miejsce zdarzenia część mieszkańców znajdowała się na zewnątrz budynku. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono pożar mieszkania zlokalizowanego na parterze budynku. Strażacy niezwłocznie przystąpili do przeszukiwania pomieszczeń.  W mieszkaniu zlokalizowano dwie osoby, które ewakuowano na zewnątrz. Obecne na miejscu Zespoły Ratownictwa Medycznego udzieliły im pomocy medycznej. Pomimo długotrwałego wysiłku nie udało się uratować życia osób poszkodowanych – mówi st. kpt. Andrzej Szacoń, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP Lublin.

Równocześnie z przeszukiwaniem pomieszczeń na parterze budynku, strażacy przystąpili do ewakuacji osób z pozostałych mieszkań. Łącznie z budynku ewakuowano 28 osób. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono wszystkie mieszkania pod kątem obecności tlenku węgla. Po dokonaniu pomiarów zezwolono na powrót mieszkańcom do budynku. Działania trwały 1,5 godziny, brało w nich udział 3 zastępy z JRG Nr 1 w Lublinie. Działania PSP wspierało Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz przedstawiciel Zarządzania Kryzysowego UM Lublin.

– Ewakuowanym mieszkańcom na czas dogaszania pogorzeliska policjanci oraz pracownicy służb miejskich udzielili schronienia przed zimnem. Obecnie trwa dokładne badanie okoliczności i przyczyn pożaru – informuje komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin. – Ciała 68-latki i 42 latka przekazano na sekcję zwłok. Od razu po ugaszeniu pożaru pod nadzorem prokuratora rozpoczęło się wyjaśnianie przyczyn i dokładnych okoliczności zdarzenia. W oględzinach wziął udział biegły z zakresu pożarnictwa. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here