Dwieście lat, pani Janino!

Wychowała czworo dzieci – dwie córki i dwóch synów. Doczekała się dziewiątki wnuków, trzynastu prawnuków oraz dwóch prawnuczek. Energia, wola życia i silny charakter pozwoliły jej osiągnąć tak wspaniały wiek. 6 marca pani Janina Stępkowska świętowała swoje setne urodziny.

Pani Janina (z domu Szabłowska) urodziła się 6 marca 1921 roku w miejscowości Wierzbiczno w obwodzie wołyńskim. W 1946 r., w wieku 25 lat, poślubiła Stanisława Stępkowskiego i razem zamieszkali w Buśnie w gminie Białopole. Wspólnie prowadzili tam gospodarstwo rolne do czasu, aż mąż pani Janiny zmarł w 1989 r. Pani Janina wychowała 4 dzieci: 2 córki i 2 synów, którzy niestety również już nie żyją. Doczekała się 9 wnuków, 13 prawnuków oraz 2 praprawnuczek. Każdą wolną chwilę poświęcała na robótki ręczne, które od zawsze były jej pasją.

W sobotę (6 marca) swoje setne urodziny p. Janina Stępkowska świętowała w gronie rodzinnym. Jubilatkę odwiedzili w jej domu również przedstawiciele lokalnego samorządu. Wójt gminy Białopole – Henryk Maruszewski przekazał jej okolicznościowy list gratulacyjny z życzeniami dalszych długich lat w zdrowiu i wręczył bukiet kwiatów, Waldemar Wilgos – przewodniczący rady gminy – podarował kosz prezentowy, zaś sekretarz gminy Beata Augustynek przekazała list gratulacyjny od premiera M. Morawieckiego. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here