Dwójka też może być super

Za nami kolejna edycja szkolnego konkursu talentów w II LO w Chełmie – „Super dwójki”. Impreza tradycyjnie odbyła się w „dzień wagarowicza”, 21 marca. Przedstawiamy zwycięzców.

– „Super dwójki” to przedsięwzięcie robione przez uczniów dla uczniów – od wykonania plakatu, szukania sponsorów, po projekt i wydruk dyplomów – podkreśla Anna Martyniuk, która była inicjatorem i organizatorem szkolnego konkursu.
W tym roku na „Super Dwójki” wpłynęło 20 zgłoszeń w 6 kategoriach: rysunek, fotografia, recytacja, muzyka, w tym śpiew i gra na instrumencie, akrobatyka rowerowa oraz taniec. Do finału przeszło ośmiu finalistów: Klaudia Kopczyńska, która od trzech lat zajmuje się fotografią, Dawid Kozaczuk, który zaprezentował grę na akordeonie, soliści: Kinga Plata, Witold Martyniuk i Anna Tatys, zespół muzyczny Mis(s) Understanding w składzie Aleksadra Buda, Aleksandra Holuk i Dominika Zając oraz pary taneczne Karolina Kot i Radosław Kondziela oraz Paulina Żukowska i Jakub Wiciński.
Oceniało ich jury w składzie: Renata Jakimiuk – choreograf Estrady Dziecięcej, Krzysztof Weresiński – kompozytor, dyrygent i kierownik artystyczny „Partychoìra Ensemble” oraz nauczyciel i wychowawca w Państwowej Szkole Muzycznej w Chełmie, a także Dominik Łaska – menadżer siłowni Gold Gym.
A oto wyniki. Pierwsze miejsce zajęli Paulina Żukowska i Jakub Wiciński. Tancerze posiadają klasę taneczną „A” w stylu standardowym, są wielokrotnymi finalistami Mistrzostw Polski, laureatami turniejów z cyklu Grand Prix Polski i Turniejów Ogólnopolskich. Drugie miejsce przypadło zespołowi Mis(s) Understanding, a trzecie zdobyła Kinga Plata. Oprócz miejsca na podium, uczniowie otrzymali także nagrody pieniężne: 300 zł, 200 zł i 100 zł. Wyróżnienia otrzymali natomiast Witold Martyniuk i Dawid Kozaczuk, a nagrodę publiczności Karolina Kot i Radosław Kondziela. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here