„Dwudziestkę” opanują budowlańcy

Ponad 2, 3 mln zł będzie kosztował remont Szkoły Podstawowej nr 20 przy Al. Piłsudskiego w Lublinie, ale ratusz i tak zaoszczędzi, bo liczył się z wydatkiem ok. 2,8 mln zł.


W przetargu wybrano najtańszą ofertę konsorcjum firm Dom Expert Sp. z o. o. z Krępca (lider) oraz PPU Arbet Sp. z o. o. z Lublina (partner). Firmy te wyceniły swoje usługi na kwotę 2 324 700 zł, udzielając przy tym pięcioletniej gwarancji. Za tę kwotę przeprowadzą kompleksową termomodernizację obiektu szkolnego, a więc wykonanie izolacji wraz z ociepleniem ścian zewnętrznych, fundamentowych i stropu, wymianę pokrycia dachowego, wymianę drzwi wejściowych, remont kominów, wykonanie nowej elewacji oraz remont instalacji centralnego ogrzewania. Całość prac powinna zostać zrealizowana w terminie do 20 lipca 2021 r.

Remont placówki przy al. Piłsudskiego jest możliwy dzięki uzyskanej przez miasto dotacji na ten cel z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Z kolei w ramach środków przeznaczonych na realizację miejskiego budżetu obywatelskiego jeszcze w tym roku w Szkole Podstawowej nr 20 ma zostać wymienione ogrodzenie. Tą inwestycję wywalczyli w ubiegłorocznym głosowaniu sami mieszkańcy. Szkoła nie była remontowana od dziesięcioleci.

Marek Kościuk