Dwupartyjność po włodawsku

Andrzej Wołczko i Waldemar Polkowski, członkowie włodawskiego zarządu powiatu Prawa i Sprawiedliwości, są jednocześnie członkami… Polskiego Stronnictwa Ludowego. Co ciekawe obaj „zapomnieli” poinformować o tym fakcie swojego obecnego partyjnego szefa – Wiesława Holaczuka.

W powiecie włodawskim liczą się w ostatnim czasie tylko dwie partie polityczne – PiS i PSL. W roku wyborczym obie zabiegają o elektorat zdecydowanie intensywniej niż dotychczas. Tak jak w Sejmie, tak i tu zdarzają się przejścia z jednej partii do drugiej. Ostatnio najgłośniej mówi się o dwóch „przechrztach” – o Waldemarze Polkowskim i Andrzeju Wołczko. Przed kilkoma laty obaj byli członkami partii ludowej. Z czasem jednak doszli do wniosku, że większą karierę mogą zrobić u boku Wiesława Holaczuka – szefa struktur lokalnych PiS. Szybko zatem wkradli się w jego łaski. Małymi kroczkami doszli – w grudniu ub.r. – do władz powiatowych partii i zostali członkami zarządu. Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że stając się członkami partii Jarosława Kaczyńskiego, nie wystąpili ze struktur PSL-u. Zapomnieli też o tym poinformować w składanych deklaracjach do nowej partii.
Sprawa stała się na tyle głośna, że o jednoczesnej przynależności obu panów do dwóch partii zaczęto mówić nawet w Lublinie. Do lubelskiego PSL-u przyszło bowiem oficjalne zapytanie o nich – czy są ciągle na liście członków. Tam potwierdzono, że ich nie wykreślono, choć składek nie płacą. Teraz PiS ma wielki kłopot. Rozwiązaniem może okazać się wykluczenie obu panów z partii, choć niektórzy twierdzą, że oprócz tego trzeba będzie też rozwiązać cały 12-osobowy zarząd. To z kolei oznaczać będzie ponowne wybory partyjne i kompromitację jej powiatowego zarządu.
Zapytany o sytuację Wiesław Holaczuk był szczerze zdziwiony takimi rewelacjami. – Nic mi nie wiadomo o tym, jakoby ci panowie jednocześnie należeli do innej partii. Sprawę zbadam i dopiero po tym będę wyciągał ewentualne konsekwencje – mówi. Swoją dwupartyjność zdecydowanie dementuje Andrzej Wołczko. – To mylne informacje. Niech mi pokażą czarno na białym, że u nich (PSL) jestem! – mówił. Jego kolega Waldemar Polkowski komentarza nie udzielił. Mimo wielu prób kontaktu jego telefon milczał. (pb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here