Dyrektor bez niespodzianek

Zespół Szkół w Sawinie ma nowego dyrektora. Nie potwierdziły się roznoszone w gminie pogłoski o „potencjalnych” kandydatach. Przez kolejne pięć lat szkołą pokieruje Bożena Rusak, która od kilku miesięcy pełni już obowiązki dyrektora.

O tym kto może zostać dyrektorem Zespołu Szkół w Sawinie huczało od tygodni. Wśród potencjalnych kandydatów, trochę na siłę, starano się szukać ludzi rzekomo blisko związanych z obecnym wójtem, Dariuszem Ćwirem. Mówiło się o nauczycielce i radnej gminnej Iwonie Wołoszkiewicz oraz innych pracownikach grona pedagogicznego – Piotrze Sołodusze czy Annie Sieciechowicz.

A ostatecznie do konkursu przystąpiła pełniąca od kilku miesięcy obowiązki dyrektora Bożena Rusak i zamieszkały w Chełmie, Mariusz Fajman. Komisja nie miała problemu z wyborem kandydata, bo ostatecznie Fajman się przed nią nie pojawił. Po próbach kontaktu z kandydatem przez członków komisji stwierdził jedynie, że ze względów zdrowotnych nie może przyjechać. Teraz wójt musi powierzyć pełnienie obowiązków „nowej” dyrektor na co najmniej jeden a maksymalnie pięć lat. I z tego, co wiemy, będzie to ta druga ewentualność. (rer)