Dyrektor dwóch poradni

Beata Adamczyk została dyrektorem nowej poradni pedagogiczno-psychologicznej w Wierzbicy. Ale wcześniej wygrała konkurs na dyrektora poradni w Pławanicach. O co chodzi?

Dyrektorem powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dubience, która od stycznia miała przenieść się do Pławanic, została w połowie minionego roku Beata Adamczyk, kojarzona z PiS. Pisaliśmy już, że z jej wyboru nie do końca zadowoleni byli podobno działacze PSL. Ale najwyraźniej to koalicjant ludowców w powiecie, czyli PiS, miał decydujący głos w kwestii obsadzenia tego stanowiska.

Poradni nie udało się co prawda przenieść do Pławanic z początkiem roku, ale lokalizacja nie jest zagrożona. W budynku dawnej szkoły w Pławanicach trwają już prace remontowe. Od nowego roku wystartowała za to nowa poradnia powiatu w Wierzbicy. I jak się okazuje, jej dyrektorem została… B. Adamczyk. Niektórzy zdziwili się, że w gminie, z której pochodzi starosta, a którą rządzi jego żona, stanowiska obsadza PiS.

– Pani Adamczyk pełni obowiązki dyrektora w Wierzbicy tymczasowo, do sierpnia br. – mówi Jerzy Kwiatkowski, wicestarosta chełmski. – Chodziło o to, żeby poradnia mogła z początkiem roku rozpocząć pracę i przyjmować dzieci. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here