Dyrektor już nie z powołania

Mirosław Konieczny, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej, nie będzie miał przedłużonej kadencji. Jeżeli zechce dalej pełnić dotychczasowe stanowisko (wiele wskazuje na to, że tak), będzie musiał przystąpić do konkursu. Czy będzie miał konkurentów?

1 września kończy się 5-letnia kadencja dyrektora Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej, Mirosława Koniecznego. Po raz pierwszy od wielu lat wójt nie może powołać go na kolejną kadencję, bo zmieniły się przepisy. – W tej chwili nie ma możliwości wydłużania kadencji bez ogłoszenia konkursu – wyjaśnia Jan Łukasik, włodarz gminy Wola Uhruska. – Można by było to zrobić, gdyby w Zespół Szkół wchodziły tylko gimnazjum i szkoła podstawowa.

U nas dochodzą jeszcze przedszkole i schronisko młodzieżowe, więc konkurs jest konieczny. Stosowne ogłoszenie zostało już zamieszczone i wysłane do odpowiednich instytucji, w tym do kuratorium oświaty, rady pedagogicznej, rady rodziców i do związków zawodowych. Ich przedstawiciele wejdą też w skład komisji konkursowej, która zbierze się zapewne w ciągu dwóch tygodni od zamknięcia naboru – wyjaśnia wójt.

Termin składania ofert na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej mija 22 maja. (bm)