Dyrektor Mróz wyrzucona

Aneta Mróz nie jest już dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie. Zarząd powiatu odwołał ją ze stanowiska po tym, jak o mobbing oskarżyła ją część załogi Domu.

Wraz z Nowym Rokiem Aneta Mróz przestała być dyrektorem DPS w Krasnymstawie. – Do starosty wpłynęła skarga na panią dyrektor i 31 grudnia zarząd powiatu podjął uchwałę odwołującą ją ze stanowiska. Wcześniej oferowaliśmy pani dyrektor odejście za porozumieniem stron, ale pani Mróz stwierdziła, że nie poczuwa się do winy i nie przyjęła tej oferty – mówi Andrzej Leńczuk, starosta krasnostawski. Starosta podkreśla, że zarząd nie miał wyboru, musiał podjąć taką decyzję.

– Sytuacja w DPS stała się zbyt napięta, za dużo było skarg na panią dyrektor, choć oczywiście to nie wszyscy pracownicy się na nią skarżyli – dodaje. Obowiązki dyrektora DPS objęła główna księgowa.

– W najbliższym czasie ogłosimy konkurs na nowego dyrektor DPS – zapowiada Leńczuk. Tymczasem pracownicy DPS skarżą się, że Mróz, już po odwołaniu ze stanowiska, nadal pojawia się w placówce. – Zastanawiamy się, po co ona tu wciąż przychodzi. Niektórzy wciąż czują na sobie jej presję, a jedyne, czego my chcemy, to spokojnie pracować i robić swoje – twierdzą nasi rozmówcy. (kg)