Dyrektor? Nieobecna

Rodzice uczniów Zespołu Szkół w Wierzbicy pytają, co dzieje się z dyrektor szkoły. Od kilkunastu dni Mieczysława Sołtys znowu nie pojawia się w placówce, a kolejna długa nieobecność szefowej wywołuje różne domysły i plotki.

Dyrektor Sołtys nie ma w szkole od ponad dwóch tygodni. Nie pojawiła się na uroczystościach z okazji Dnia Nauczyciela. Nie było jej też 13 października podczas spotkania nauczycieli z wójtem. Nie sposób było się dowiedzieć, co jest powodem nieobecności i do kiedy ona potrwa.
– To kolejna, długa nieobecność pani dyrektor – twierdzą rodzice uczniów. – Nie da się nie zauważyć, że te absencje są coraz częstsze. I narastają wokół nich różne plotki. Chyba najwyższy czas na jakąś reakcję ze strony urzędu.
Andrzej Chrząstowski, wójt Wierzbicy, przyznaje, że poinformowano go o nieobecności dyrektor. – Starałem się do niej dodzwonić, ale nie odbierała telefonu – mówił nam w ubiegłą środę. Wójtowi udało się w końcu dodzwonić do męża dyrektor. Od niego miał się dowiedzieć, że jest na zwolnieniu lekarskim.
– Nie chcę komentować plotek, ale jeśli ktoś zauważył coś niepokojącego to powinien to zgłosić tam gdzie trzeba – mówi wójt. – Ja nie mogę reagować na podstawie plotek. Nie mogę też podważać lekarskich zwolnień.
Ale urzędnicy mimo wszystko chcą zweryfikować nieobecności. Wójt wyznaczył pracowników, którzy sprawdzą ile razy w tym roku dyrektor była na zwolnieniach. – Jak będę miał konkretne informacje to będziemy wyjaśniać – mówi wójt.
Grażyna Kraska, wicedyrektor Zespołu Szkół, mówi, że nieobecność dyrektor nie wpływa na pracę szkoły. – Nie miałam sygnałów, żeby ktoś z tego powodu nie mógł czegoś załatwić – mówi. – W razie jakichkolwiek spraw jestem do dyspozycji rodziców. (bf)