Dyrektor Poźniak odchodzi z SOK

Agnieszka Poźniak zrezygnowała z pracy na stanowisku dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach.

W Samorządowym Ośrodku Kultury w Leśniowicach Agnieszka Poźniak rozpoczęła pracę na pół etatu w 2019 r. W ciągu kilku miesięcy zdążyła opracować wniosek do ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego o dotację na zagospodarowanie niszczejącego budynku dawnej „leśniczanki” naprzeciwko Urzędu Gminy Leśniowice. Pełniącą obowiązki dyrektora leśniowickiego SOK od ponad dziesięciu lat była wtedy Agnieszka Raczyńska, pracująca jednocześnie w Urzędzie Gminy Leśniowice. Zgodnie z przepisami gmina powinna jednak zatrudnić dyrektora SOK.

Pod koniec 2019 r. Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice, ogłosiła konkurs na to stanowisko. W styczniu 2020 r. wygrała go A. Poźniak, która w opinii członków komisji podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazała się „odpowiednią wiedzą i umiejętnościami gwarantującymi prawidłowe wykonywanie powierzonych obowiązków na stanowisku dyrektora SOK”. Wkrótce okazało się, że członkowie komisji mieli rację, bo w krótkim czasie udało się zrealizować w gminie Leśniowice mnóstwo projektów i wydarzeń kulturalnych, za którymi stała właśnie A. Poźniak.

Mieszkańcy mieli możliwość uczestniczenia w licznych warsztatach o rozmaitej tematyce (w tym w warsztatach budowania żaglówek, co w powiecie chełmskim było prawdziwą nowością), a nad zalewem „Maczuły” w Horodysku zorganizowano mnóstwo ciekawych imprez kulturalnych, na które ściągały tłumy z całego regionu. Niewątpliwie dodawały one gminie Leśniowice splendoru. Jednak po niespełna dwóch latach A. Poźniak złożyła wypowiedzenie, rezygnując z pracy na stanowisku dyrektora SOK. Wielu mieszkańców żałuje, bo w ostatnim czasie gmina rzeczywiście „kulturalnie” rozkwitła i wydawało im się, że współpraca A. Poźniak z leśniowickimi urzędnikami i wójt Jabłońską przebiega poprawnie. Gospodarz gminy Leśniowice zapewnia, że tak było i wydaje się być jednak zaskoczona i rozczarowana decyzją A. Poźniak.

– Życzę pani Agnieszce powodzenia, ogłaszamy konkurs na dyrektora SOK – mówi wójt Jabłońska.

Z kolei A. Poźniak mówi, że potrzebuje nowych wyzwań.

– Coś się kończy i czas iść dalej, byle przed siebie. Nie stać w miejscu, oddając się bezpiecznej rutynie. Było super, mnóstwo wyzwań, ciekawych ludzi, dobrych doświadczeń. Ale czas na kolejne – zakomunikowała była dyrektor leśniowickiego SOK na swoim fejsbukowym profilu. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here