Dyrektor przejdzie na emeryturę?

Dorota Cieślik, dyrektor Gimnazjum nr 6, zamierza odejść na emeryturę – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Ona sama nie potwierdza, ani nie zaprzecza i tłumaczy, że to jej prywatna sprawa. Jak ustaliliśmy, Cieślik nie została już uwzględniona w organizacji roku szkolnego 2017/2018 w SP nr 11, która od 1 września przejmie oddziały gimnazjalne z „Szóstki”.

Dyrektorzy szkół pracują nad organizacją nowego roku szkolnego. Najtrudniejsze zadanie czeka Iwonę Ceret, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11, która w planie musi zapewnić godziny nie tylko nauczycielom swojej szkoły, ale także Gimnazjum nr 6, które 1 września br. połączy się z „Jedenastką”. Jak mówił Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty, wszyscy pedagodzy z obu szkół mają zapewnioną pracę. Kilku dostało niepełne etaty, a kilku innych znajdzie zatrudnienie w pozostałych chełmskich placówkach oświatowych.
W organizacji roku szkolnego nie została ujęta obecna dyrektor „Szóstki” Dorota Cieślik, nauczyciel plastyki. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zamierza przejść na emeryturę i sama miała poprosić, by nie uwzględniano jej w planie.
D. Cieślik nie potwierdza i nie zaprzecza naszym doniesieniom, ale też podkreśla, że to jej prywatna sprawa. Dyrektorem „Szóstki” jest od początku utworzenia ZSO nr 6, czyli od 13 lat.
– Jestem jeszcze młodym rocznikiem, by myśleć o emeryturze, ktoś próbuje mnie postarzyć – mówi dyrektor Cieślik. – Wolałabym, aby media informowały o sukcesach uczniów. Mamy pierwsze miejsce w sporcie, największą liczbę laureatów konkursów przedmiotowych i dobre wyniki egzaminów gimnazjalnych. (mas)