Dyrektor z honorami od ministra

Ryszard Mielniczuk, dyrektor wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Gminy Chełm, otrzymał Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oficjalne wręczenie odbyło się na ostatniej w minionym roku sesji rady gminy.

Ryszard Mielniczuk od 1987 roku był instruktorem Wiejskiego Domu Kultury w Żółtańcach, a od 1990 roku pełnił funkcję kierownika najpierw WDK, potem gminnego ośrodka kultury. Po przekształceniach, w 2002 r. został kierownikiem, a w 2009 r. – dyrektorem Ośrodka Kultury Gminy Chełm w Żółtańcach. Od 2013 r. jest dyrektorem najpierw biura, a obecnie wydziału promocji w urzędzie gminy.

– Jest animatorem kultury. W latach 1982-1987 był aktorem, scenografem, grafikiem, instruktorem młodzieżowym w Młodzieżowym Teatrze Inicjatyw w Lublinie. W 1987 roku założył kabaret „Dunia”, którego był aktorem, autorem tekstów i piosenek, reżyserem, muzykiem, scenografem. Był wokalistą i gitarzystą zespołu „Ramir”, założycielem i instruktorem grupy dziecięcej „Wesołe Promyki” oraz młodzieżowej „Felusie”.

Od 2000 roku jest redaktorem naczelnym „Głosu Gminy Chełm”. Organizator wielu uroczystości jubileuszowych i imprez gminnych. Jest artystą-plastykiem, członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej od 1999 roku – mówił o wyróżnionym na grudniowej sesji Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm.

W 1997 roku Mielniczuk otrzymał odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”. Teraz minister odznaczył go tytułem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here