Dyrektorka przedszkola promuje bicie dzieci

Joanna Ćwikła, dyrektor Gminnego Przedszkola w Siennicy Nadolnej, wrzuciła do sieci zdjęcie paska do spodni z podpisem „Najlepsze lekarstwo na ADHD, dysleksję, dysortografię i dysgrafię. Bardzo często działa po pierwszym użyciu”. Dziś zapewnia, że nie jest zwolennikiem wychowania dzieci poprzez ich bicie.

Szokujący mem pojawił się na profilu facebookowym dyrektor Gminnego Przedszkola w Siennicy Nadolnej, ale po kilku dniach zniknął. Zdjęcie paska od spodni z sugestią, że jego użycie wobec pociech może jej wyleczyć np. z ADHD, polubiło kilka osób. Byli tacy, którzy szczycili się tym, że „wyszli na ludzi” właśnie dzięki temu, że w odpowiednim czasie ojciec spuścił im lanie. Pojawiły się też komentarze krytykujące Ćwikłę. – Pani jest nadal dyrektorką przedszkola? – pytał Dominik, niedowierzający temu, co widzi. – No jestem, a co ma piernik do wiatraka?! Wychowywałam się w latach 60. i 70. i wtedy taka metoda wychowawcza wisiała w każdym domu i cóż – jakie czasy, takie metody – odpisała dyrektor Przedszkola w Siennicy Nadolnej. Ćwikłę zapytaliśmy czy dyrektorce przedszkola, osobie odpowiedzialnej za opiekę na najmłodszymi, przystoi promowanie bicia jako metody wychowawczej.
– Pas dotyczył metod wychowawczych z PRL tylko i wyłącznie, teraz oczywiście nikt takich metod nie stosuje i oświadczam, że nie jestem zwolennikiem takich metod – odpisała nam Ćwikła. – Mem był podpisany symbolem Pewex co dobitnie oznacza metody z zamierzchłych czasów, ale cieszę się że taki mem wywołał taką reakcję i dyskusję – dodała. Ćwikła zauważyła, że artykuły umieszczane na facebookowym profilu Przedszkola w Siennicy Nadolnej, mówiące o przeciwdziałaniu wszelkiej agresji wobec dzieci, nie wywołały żadnego zainteresowania ze strony rodziców ani miłośników przedszkola. – Moje lata dziecięce to lata 60. i 70. i niestety takie często wtedy były metody, nawet w szkołach. Mówię to z własnego doświadczenia. Powtarzam jestem przeciwnikiem takich metod, a wszelka agresja jest złą metodą i również agresja słowna – podsumowuje Ćwikła. (kg)