Dyrektorskie konkursy rozstrzygnięte

Rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów czterech chełmskich placówek oświatowych. Wiadomo już, kto od 1 września br. pokieruje Przedszkolami Miejskimi nr 5 i nr 8, Szkołą Podstawową nr 4 oraz Zespołem Szkół Technicznych.

W czerwcu br. w ratuszu ogłosili konkursy na dyrektorów Przedszkola Miejskiego nr 5, Przedszkola Miejskiego nr 8, Szkoły Podstawowej nr 4 i Zespołu Szkół Technicznych, dla których organem prowadzącym jest miasto Chełm. W pierwszych trzech placówkach dyrektorkom kończą właśnie się kadencje i również jeszcze tylko do końca sierpnia br. obowiązki dyrektora w ZST pełni Janusz Najda (powierzone mu od września br. przez prezydenta Chełma).

Do konkursów na dyrektorów PM nr 5, SP nr 4 i ZST zgłosiło się po jednym kandydacie. Dyrektorami tych placówek zostali odpowiednio: Dorota Hurko (będzie to już kolejna jej kadencja na stanowisku dyrektora PM nr 5), Barbara Anchimowicz (również kolejna kadencja na stanowisku dyrektora SP nr 4) oraz Grzegorz Czyżyk, który przez ostatni rok był wicedyrektorem ZST. G.

Czyżyk nabierał doświadczenia w zarządzaniu placówką jeszcze wtedy, gdy dyrektorką ZST była nieżyjąca już Barbara Baluk, pod kierownictwem której przez ostatnie kilkanaście lat szkoła ta rozkwitała. Z kolei w konkursie na dyrektora PM nr 8 były dwie kandydatki. Na czele tego przedszkola od 1 września br. stanie Aneta Rul vel Sochacz. To nauczycielka wychowania przedszkolnego z PM nr 8, która zastąpi na stanowisku dyrektora tej placówki Barbarę Foryt. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here