Dyrektorskie konkursy w powiecie

Jeszcze w czerwcu br. powiat krasnostawski planuje ogłosić konkursy na dyrektorów szkół ponadpodstawowych, podległych starostwu. Odbędą się one w: II LO, Zespole Szkół nr 1
w Krasnymstawie i Zespole Szkół w Żółkiewce. Rozstrzygnięcie ma nastąpić w lipcu br.

– W dwóch placówkach konkursy powinny odbyć się w ubiegłym roku, bo dyrektorom skończyły się pięcioletnie kadencje – mówi Marek Nowosadzki, wicestarosta krasnostawski, któremu podlega powiatowa oświata. – Chodzi o II LO w Krasnymstawie i Zespół Szkół w Żółkiewce. Ze względu na pandemię Covid-19 konkursów nie ogłaszaliśmy, a powierzyliśmy obowiązki dyrektora na kolejny rok szkolny.

II LO nadal zarządzała Anna Antyga. W Zespole Szkół w Żółkiewce z kolei obowiązki przejął Stanisław Różyło, który na stanowisku dyrektora zastąpił Stanisława Rogalskiego. – Ponieważ pandemia oficjalnie zakończyła się, będziemy ogłaszać konkursy. Myślę, że stanie się to w czerwcu. Chcielibyśmy rozstrzygnąć je w lipcu – dodaje wicestarosta Nowosadzki.

Oprócz II LO i ZS w Żółkiewce konkurs odbędzie się również w Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Dyrektorowi Wojciechowi Maślonie dobiega końca pięcioletnia kadencja. (ps)

1 KOMENTARZ

  1. Stanisław to też piękne imię, ale w Zespole Szkół w Żółkiewce obowiązki dyrektora przejął Henryk Różyło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here