Działka nie pod rządowe bloki

– Na działce przy ulicy Sierpińskiego zgodnie z planem zagospodarowania nie można stawiać bloków – wyjaśnia lubelski ratusz

Rząd się przeliczył – na działce Poczty Polskiej przy ul. Sierpińskiego w Lublinie nie można zbudować lokali w ramach programu Mieszkanie Plus.


– Podstawową formą zagospodarowania w sąsiedztwie tej działki jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna w układzie wolnostojącym, bliźniaczym i szeregowym. To ona stanowi wyznacznik dla przyszłych inwestycji. Niespełniona zostaje tak zwana zasada sąsiedztwa, która zgodnie z prawem jest konieczna do ustalenia warunków zabudowy – mówi Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza.

Miejscy urzędnicy przypominają, że już wcześniej dwa razy ratusz odmawiał zgody na budownictwo wielorodzinne w tym rejonie z tego samego powodu. Decyzje podtrzymały Samorządowe Kolegium Odwoławcze i sąd administracyjny.

– Źle się stało, ale rozumiem ograniczenia prawne. Nie rezygnujemy jednak z Mieszkania Plus w Lublinie – komentuje Artur Soboń wiceminister rozwoju i infrastruktury, który w marcu tego roku razem z Grzegorzem Muszyńskim, prezesem BGK Nieruchomości, spółki inwestującej w budowę bloków w ramach programu „Mieszkanie Plus, ogłosili propozycję budowy na niepotrzebnej Poczcie Polskiej działce przy ul. Sierpińskiego 9 bloków z 304 mieszkaniami. BCh