Dzieci już czekają

Żłobek przy Zelwerowicza ma być gotowy na 1 września

Coraz bliżej otwarcia żłobka przy ulicy Zelwerowicza na Czechowie. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na dostawę wyposażenia dla budowanej placówki. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze maluchy pojawią się w żłobku we wrześniu tego roku.


Nowoczesny, dwukondygnacyjny gmach będzie mieścił 6 oddziałów po 35 dzieci w grupie – w sumie 210 dzieci do trzech lat. Na każdym piętrze znajdować się mają sale pobytu dzieci, sypialnie, jadalnie, bawialnie, sanitariaty oraz szatnie. Na parterze będą cztery oddziały dla dzieci starszych, a na pierwszym piętrze dwa oddziały dla dzieci młodszych, dwie sale gimnastyczne, sale tematyczne, kuchnia, jadalnia i pralnia. Wokół żłobka zaplanowano plac zabaw i parking. Ratusz właśnie zamawia wyposażenie do dziewiątej w zespole miejskich żłobków placówki. Zamówienie obejmuje elementy wyposażenia do kuchni i pralni z prasowalnią. Niezbędne przy małych dzieciach są też sprzęty do dwóch pomieszczeń służących do mycia i dezynfekcji nocników. W pomieszczeniach zostaną także zainstalowane ścianki działowe i dźwig towarowy.

– Roboty przebiegają zgodnie z planem i chcielibyśmy uruchomić placówkę z początkiem września. Obecnie trwa porządkowanie terenu, układanie chodników i budowa placów postojowych. Prowadzone są również prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Glazura została już ułożona, trwa malowanie ścian – informuje Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza. – Zakończenie prac ma nastąpić z początkiem wakacji. Później będą trwały odbiory techniczne – dodaje. Pierwszy żłobek na Czechowie Północnym buduje firma Budimex. Jego budowa kosztowała będzie 14 milionów złotych. (EM.K.)