Dzieci odetchną

Przy Szkole Podstawowej nr 48 w dzielnicy Hajdów-Zadębie powstanie w tym roku zatoka autobusowa. Taką informację potwierdził nam urząd miasta.


Zmiany w układzie drogowym są konieczne, by ulicą Kasprowicza, ponad 1,5-kilometrowym łącznikiem między Turystyczną a Mełgiewską, miasto puściło komunikację miejską. Na razie nie może tego uczynić, mając na względzie negatywną opinię policji w tej sprawie.
Mieszkańcy jednak nie ustępują. Lokalni mieszkańcy i radni dzielnicy walczą, by do szkoły można było bezpiecznie dojechać. Sprawę podejmują też radni miejscy. Na ostatniej sesji dopytywała o to dwójka radnych PiS, Małgorzata Suchanowska i Eugeniusz Bielak.
– To inwestycja kluczowa dla rozwoju dzielnicy. Za uruchomieniem tu kursów autobusowych jest Urząd Gminy w Wólce Lubelskiej, proboszcz parafii pw. św. Trójcy w Wólce, w końcu dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 48 w Lublinie. Dzieci chodzą do szkoły po półtora kilometra w jedną stronę, a w skrajnych przypadkach jest to cztery kilometry z ul. Biskupie – mówi Jacek Skiba, mieszkaniec i radny dzielnicy Hajdów-Zadębie.
Spytaliśmy o sprawę w ratuszu. Urzędnicy potwierdzili nam, że zatoka dla autobusów powstanie przy szkole. – Przewidziana jest budowa zatoki przystankowej z wiatą w rejonie SP nr 48. Zadanie będzie wykonane razem z budową parkingu przy ul. Tumidajskiego, budową miejsc parkingowych wzdłuż ul. Dunikowskiego, budową parkingu przy ul. Wspólnej, budową miejsc parkingowych na sięgaczach ulicy Ametystowej. Łącznie na te zadania mamy w budżecie 650 tys. zł. Chcielibyśmy, aby zatoka pojawiła się przed rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 – mówi Karol Kieliszek, z biura prasowego ratusza. BCH