Dzieci świata u żłóbka…

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie podsumowała przegląd najlepszych przedstawień z tematyką Bożego Narodzenia w tle. Uroczysty koncert laureatów tegorocznej edycji odbył się 10 stycznia w amfiteatrze kościoła na „Poczekajce”.


– Finał jest na pewno radosnym wydarzeniem dla naszych laureatów. To szansa, by raz jeszcze obejrzeć jasełka, zaśpiewać kolędę – mówi Urszula Wesołowska, dyrektor SP nr 3. – Występ w naszym przeglądzie to doskonała okazja do zaprezentowania się na scenie. Jest to zawsze ogromne przeżycie, zwłaszcza dla dzieci przedszkolnych – dodaje.
Specjalne przedstawienie dla najlepszych zespołów, odbierających w tym dniu nagrody, przygotowali organizatorzy, uczniowie z SP nr 3. Na laureatów w dniu finału tradycyjnie czekały atrakcyjne nagrody przyznawane w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolaki i dzieci z klas I – III szkoły podstawowej. – Nasze jasełka pt. „Dzieci świata u żłóbka” przygotowywałam wspólnie z trzecią klasą – mówi siostra Iwona Kwietniewska, ucząca w SP nr 14. – Chrystus rodzi się dla wszystkich, więc wszystkie dzieci świata otrzymują tę dobrą nowinę. Były i tańce, i piosenki wszystkich kultur. Dzieci przygotowywały się ponad miesiąc – dodaje. Tekst przedstawienia, które zapewniło uczniom zwycięstwo w tegorocznym przeglądzie, to autorski pomysł siostry Iwony, która była misjonarką w Indiach i we Włoszech. – Występować na scenie jest stresująco, ale bardzo fajnie. To ważne, żeby mówić innym o panu Jezusie – mówią zgodnie Julka Podleśna i Oliwia Izdebska z klasy III „g” SP nr 14. Następna okazja do udziału w przeglądzie już za rok.
(EM.K.)