Dzieci w roztrzaskanym aucie

Do dwóch poważnych kolizji drogowych doszło w ostatni czwartek na terenie powiatu krasnostawskiego. W Fajsławicach kierowca Volvo uderzył w jadącą przed nim Skodę, a w Krzywem (gmina Łopiennik Górny) Renault Master wbiło się w Fiata Punto. Włoskim autem jechało m.in. troje dzieci.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż po godzinie 9:00 w miejscowości Fajsławice na drodze krajowej nr 17. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 32-letni mieszkaniec gminy Łopiennik Górny, kierujący samochodem osobowym marki Volvo, nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w tył jadącej przed nim Skody (którą kierował 28-latek z Lublina), która zatrzymała się przed przejściem dla pieszych.

W wyniku uderzenia kierowca Skody trafił do szpitala w Lublinie. – Okazało się na szczęście, że nie doznał poważnych obrażeń. Kierowca Volvo został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, był trzeźwy – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

Do drugiego zdarzenia doszło godzinę później w miejscowości Krzywe (gmina Łopiennik Górny). 34-letni kierowca Renault Master nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka i doprowadził do zderzenia z Fiatem Punto, którym kierował 38-latek z gminy Łopiennik Górny. – Kierowca Fiata wraz z trójką małoletnich pasażerów zostali przewiezieni na oddział ratunkowy krasnostawskiego szpitala. Na szczęście i tym razem okazało się, że nie doznali oni poważnych obrażeń. 34-latek z Krasnegostawu był trzeźwy, także i on nie ucierpiał – mówi Babicz. (k)