Dzieciaki chwyciły za wędki

Jak co roku Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Fajsławice, na czele z Dariuszem Janiszkiem i Czesławem Gieraczem, z okazji Dnia Dziecka zorganizowało z zawody wędkarskie dla dzieci z terenu gminy.

7 czerwca na zbiorniku wędkarskim w Fajsławicach stawiło się osiemnaścioro zawodników. Zawody rozegrano w trzech kategoriach: dziewczynki do 10 lat, chłopcy do 10 lat i chłopcy powyżej 10 lat. Pod okiem rodziców uczestnicy przez 1,5 godziny starali się złowić jak największą ilość ryb. Najważniejszy był sam udział w zawodach i wspaniale spędzony czas nad wodą, jednak o wygranej decydowała waga złowionych ryb. Po upływie wyznaczonego czasu nastąpiło ważenie ryb i wyłonienie zwycięzców.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego, które ufundował i wręczył wójt gminy Fajsławice Janusz Pędzisz wraz z zastępcą Mieczysławem Paluchem. W poszczególnych kategoriach wiekowych największą ilość punktów zdobyli: Jagoda Skrzypacz, Antoni Pędzisz i Igor Tkaczyk. Dla wszystkich obecnych Koło Wędkarskie przygotowało chłodne napoje, lody i inne smakołyki. (i)