Dzieciaki do Rakiet w Lublinie

Dwie lubelskie podstawówki – SP nr 4 i SP nr 45 – zakwalifikowały się do udziału w ogólnopolskiej akcji Dzieciaki do Rakiet. Już niebawem na lekcjach wychowania fizycznego ich uczniowie będą uczyli się również grać w tenisa.


Chęć udziału w akcji wyraziło aż 181 szkół z całej Polski, spośród których internauci, głosując na prezentacje wykonane przez kandydatów, wybrali 40, a jury konkursu kolejne 10 szkół, które zakwalifikowały się do udziału w akcji. Wśród nich znalazły się dwie placówki z Lublina – Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza i Szkoła Podstawowa nr 45.
Program Dzieciaki do Rakiet ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci i upowszechnianie tego sportu. W szkołach, które zakwalifikowano do udziału w akcji, wystartują zajęcia tenisowe w ramach lekcji wychowania fizycznego. Placówki wyposażone zostaną w sprzęt do tenisa, a nauczyciele przejdą szkolenia organizowane przez Polski Związek Tenisowy.
Wiosną 2018 roku odbędzie się rywalizacja międzyszkolna, która wyłoni dwudziestkę finalistów akcji, która powalczy o miano najlepszej w kraju i wycieczkę do Paryża.
Akcja Dzieciaki do Rakiet realizowana jest przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy. Jej ambasadorem jest jeden z najlepszych naszych tenisistów Mariusz Fyrstenberg. (RD)