Dzieciaki ruszyły na patrol

Najmłodsi uwielbiają bawić się ze swoimi bajkowymi bohaterami

Chase i Marshall, bohaterowie popularnej kreskówki „Psi Patrol”, odwiedzili Lublin, aby spotkać się z dziećmi w centrum handlowym SKENDE Shopping.


Przez trzy dni, od czwartku do soboty, najmłodsi mieli niepowtarzalną okazję, aby pobawić się z bohaterskimi szczeniakami, które na co dzień stawiają czoła zagrożeniom i rozwiązują problemy w Zatoce Przygód. Nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć, a także licznych konkursów.

Wielbiciele trudnych do rozwikłania zagadek na policyjnym stanowisku mogli zostawić swój odcisk palca i obejrzeć go przez lupę. Natomiast fani konstruowania i budowania na stoisku Rubbla mogli ustawić wieżę z mega klocków.

Nie zabrakło też atrakcji dla miłośników ochrony środowiska. W strefie Rockiego dzieci poznawały zasady recyklingu i mogły nauczyć się dawać drugie życie przedmiotom, przerabiając pozornie niepotrzebne rzeczy na coś nowego i użytecznego. Najwierniejsi fani „Psiego Patrolu”, na stanowisku Adventure Bay, mogli z kolei sprawdzić, jak dobrze znają imiona bohaterów bajki.

Wizyta sympatycznych psiaków była już kolejnym spotkaniem najmłodszych w SKENDE Shopping z bohaterami animowanych seriali dla dzieci. Wcześniej przy Al. Spółdzielczości Pracy był m.in. Bob Budowniczy, który opowiedział o tym, jak wygląda zawód konstruktora oraz Świnka Peppa i jej brat George. Centrum handlowe jest także miejscem licznych warsztatów dla najmłodszych. Na co dzień funkcjonuje tu Małe Miasto LuCreate, które jest kreatywnym placem zabaw dla dzieci, na którym mogą one wcielić się w rolę architektów i budowniczych, samodzielnie tworząc elementy miasta – m.in. nowe budynki, drogi.

– Wybierając aktywności dla najmłodszych, kierujemy się przede wszystkim tym, aby dzieci uczyły się kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów oraz właściwych zachowań: bezinteresownej pomocy i wrażliwości na drugiego człowieka. Zabawa jest najlepszą formą przekazywania pozytywnych wzorców – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego.

BS