Dziecko samo, balanga trwa

Kolejne niemowlę trafiło do domu dziecka po tym, jak policjanci zatrzymali jego pijanych rodziców. 9-miesięczna dziewczynka była pozostawiona sama sobie, podczas gdy mamusia z tatusiem opróżniali ze znajomymi następne flaszki.

Po godz. 14, w piątek (22 maja), do rodziny z os. Śródmieście udały się pracownice socjalne MOPR, by sprawdzić, jak zachowują się objęci pomocą rodzice 9-miesięcznej dziewczynki. Choć dało się słyszeć odgłosy dobiegające z mieszkania, drzwi kobietom nikt nie miał zamiaru otworzyć. W końcu wydało się dlaczego. Rodzice niemowlaka byli pijani, a w domu trwała akurat impreza z udziałem ich znajomych.

– Skierowani na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości obojga rodziców. 34-letnia matka miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, z kolei 57-letni ojciec ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nietrzeźwych rodziców. Dziecku nic się nie stało, po badaniach w szpitalu dziewczynka została przekazana pod opiekę personelu placówki opiekuńczo-wychowawczej – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Rodzice po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a następnie zwolnieni do domu. Grozi im do 5 lat więzienia. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here