Dzieje się w Małochwieju

Konkursy na najładniejszą posesję oraz fotograficzny pod hasłem „Wszystkich nas zachwyca piękna okolica” – to pierwsze inicjatywy Stowarzyszenia Mieszkańców Małochwieja Małego „Rodzinne gniazdo” podjęte w ramach projektu współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Propozycje w konkursie „Moja zielona posesja” można zgłaszać do końca czerwca, a zdjęcia przesyłać do połowy lipca. Na posesjach jury będzie oceniać m.in.: zagospodarowanie i utrzymanie zieleni, urządzenie miejsc rekreacji i wypoczynku oraz czystość i porządek na terenie nieruchomości.

Fotografie ciekawych obiektów przyrodniczo-krajobrazowych w okolicy Małochwieja Małego mogą z kolei zgłaszać nie tylko mieszkańcy tej miejscowości, ale również innych części gminy Krasnystaw i powiatu krasnostawskiego. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 721 982 592, a pełne regulaminy obydwu konkursów są dostępne na stronie www.rodzinnegniazdo.pl. Kolejnymi zadaniami w ramach projektu „Nasze podchody do ochrony przyrody – ekologiczna edukacja mieszkańców Małochwieja Małego” będzie zagospodarowanie placu przy miejscowym domu kultury.

– Pojawią się przy nim nowe krzewy, ławki, stojak na rowery, grill i żagiel przeciwsłoneczny, pod którym będą organizowane spotkania integracyjne i zabawy dla dzieci. Zakupy są już w trakcie realizacji, ale wykonanie robót utrudnia pogoda. Liczymy, że w najbliższych dniach aura będzie dla nas bardziej łaskawa i planowane prace uda się wykonać sprawnie – mówi prezes stowarzyszenia Maria Kowalczyk.

Autorzy projektu zamierzają również opracować ulotkę na temat segregacji odpadów, a wszystkie pomysły chcą zrealizować do końca lipca. Na zakończenie, w sobotę 1 sierpnia, jest planowane podsumowanie projektu połączone z rodzinnymi potyczkami ekologicznymi pod hasłem „Mamo, Tato co Ty na to?”.

Projekt „Nasze podchody do ochrony przyrody – ekologiczna edukacja mieszkańców Małochwieja Małego” jest współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Jego pomysłodawcy chcą w ten sposób zaangażować mieszkańców w życie publiczne, zainteresować ich problemami środowiska naturalnego i pokazać sposoby ich rozwiązywania. (k)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here